Centru de testare ECDL            Grădiniţa Bucuria Copiilor Mediaş

ECDL - elevi

ECDL - profesori

Fisa  inscriere Candidat

Cum se obtine permisul ECDL ?

Permisul European pentru Conducerea Computerului se obtine simplu. Te prezinti la centrul nostru de testare ECDL - acreditat, te inscrii si sustii cele sapte teste ce trebuie promovate.

Cand pot sa incep programul ECDL ?

Puteti incepe programul ECDL in orice moment, contactand secretariatul Centrului nostru si cumparand un Card ECDL.

Care sunt actele necesare pentru inscriere ?
         Pentru inscriere aveti nevoie de Cartea de Identitate si orice act pe baza caruia puteti primi reducerile acordate (adeverinta de la scoala/facultate pentru elevi/studenti).

Cum pot plati taxa?
  TAXELE SE PLATESC IN ACEASTA ORDINE:

• Se plateste taxa pentru obtinerea cardului de aptitudini
  • Se plateste taxa pentru fiecare examen ce va fi sustinut
  • Se plateste taxa pentru obtinerea certificatului ECDL (numai in momentul in care candidatul a promovat toate cele sapte examene).
  •

Cardul de aptitudini: similar unei foi matricole, in el se trec rezultatele obtinute in urma promovarii examenelor. In momentul in care un examen este promovat, Centrul de Testare confirma acest lucru in Card, de aceea inaintea examinarii fiecare cursant trebuie sa intre in posesia unui asemenea Card.